Cilt Bakımı İçin Kullanılan Parafin Nedir? Yararları Nedir? Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin?...

Cilt Bakımı İçin Kullanılan Parafin Nedir? Yararları Nedir?
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

386
0
PAYLAŞ
Cilt Bakımı İçin Kullanılan Parafin Nedir? Yararları Nelerdir?
Cilt Bakımı İçin Kullanılan Parafin Nedir? Yararları Nelerdir?

Cilt bakımı, bayanlar için eğer olmazsa olmaz kriterlerden birisidir. Her hanım güzel görünmek istediği için bakımlarının da titizlikle üstünde durur. Dolayısıyla vazgeçilmezler sıralaması oluşturulsa ilk sıraları dolduracak noktalardan kabul edilen cilt bakımı yardımıyla bakımlı görünmenin yanı sıra yaşlanmayı geciktirmek de görünüş olarak mümkündür.

Cilt bakımı için pek oldukca madde kullanılmak ile beraber, son yıllarda öne çıkan ve bayanlar tarafınca oldukca sevilen parafin, en popüler bakım ürünlerinden biri olarak öne çıkar. Parafin, lügat anlamıyla doymuş karbonhidrat için söylenen bir terimdir. Doğrusu beyaz renkli, yarı saydam renkli bir katı madde olan parafin, bir hidrokarbondur. Günümüzde de hem kuaförlerde hem de güzellik merkezlerinde yaygın şekilde kullanılır hale gelmiş, bilhassa de el ve ayak bakımlarında olmazsa olmaz bir ürün olmuştur.

Parafin Bakımı:

1) Bir bölgeye parafin bakımı yapılacaksa, ilk olarak iyi sonuçlar alınabilmesi adına o bölge bir krem ile nemlendirilmeli ve peeling yapılmalıdır.

2) Peşinden ılık su vasıtasıyla tamamen durulama işlemi gerçekleştirilmeli ve parafin için tamamen hazır hale gelen bölge parafin suyuna bandırılıp çıkarılmalıdır.

3) Bu işlemin en mühim detaylarından birisi de parafin uygulanmış bölgenin sıcak tutulması gerekliliğidir. Bu yüzden, uygulamanın yapılacağı yerde kafi ısının sağlanabilmesi adına bir poşet ile sarıp, bu poşetin üzerini de pamuklu havluyla kapatmak gerekir. Bu şekilde, hava almadan 15 dakika bekletilmelidir.

4) 15 dakikanın sonunda poşet çıkarılır.

5) Parafinin tam olarak tesir gösterebilmesi adına da parafin uygulamasının sonrasında bölgeye krem ile masaj yapmak gerekir.

6) Parafin uygulamasının haftada 1 yapılması uygundur.

Parafinin Yararları:

1) Parafin, yaşın ilerlemesi sebebi ile yıpranan, ziyan olan ve onarılması ihtiyaç duyulan deri için iyi bir bakım onarım sağlar.

2) Parafin naturel bir bileşendir ve aslı mumdan, bununla birlikte da doğadan elde edilmiş vitaminlerden oluşur. Naturel bir ürün olduğundan ve kimsayal madde barındırmadığından zarar cilde zarar vermez ve pek oldukca yarar sağlar.

3) Fazlaca kuru bir cilde parafin uygulaması yapılmışsa, 2 gün süresince parafin üstün bir tesir yapar. 2 günün sonunda tesiri azalmaya adım atar. Sadece, cilt oldukca kuru değilse, tesiri bir haftaya kadar devam eder. Uygulandığında oldukca iyi bir netice doğuran parafin, tesirinin azalması sebebi ile tertipli şekilde uygulanması ihtiyaç duyulan bir bakım ürünüdür. Sadece tertipli uygulandığında yıpranan deride gözle görülür büyük bir iyileşme sağlanır.

4) Parafinin toksin atma özelliği bulunur. Genel olarak el ve ayak bakımlarında kullanılan parafin, bu özelliği yardımıyla zayıflama amaçlı da kullanılabilmektedir.

5) Parafinin bununla birlikte bel, boyun, bilhassa de eklem ağrılarının giderilmesinde, fıtık benzer biçimde tedavilerde mühim tesirleri bulunur. Bu yüzden, parafin uzman doktorlar tarafınca da önerilerek kullanılan, fizik tedavi esnasında yaşam standardını yükseltmek için tercih edilen oldukca mühim bir üründür.

Parafin oldukca yararlı olmasına rağmen, eğer ki cilt problemi yaşayan bir kişiyse, bu bakım uzak durmalıdır. Mesela kişilerin devamlı bir cilt problemi olan egzaması, mantarı var ise; kısa sürede kesiği olmuşsa ve yarası var ise, kesinlikle parafin uygulaması yaptırmamalıdır.
Kaynakça:
pufnoktalari.net/parafin-el-ayak-bakimi-nasil-yapilir

Yazar: Gökçe Eli bol

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK