Kalp Sağlığı için Şifalı Bitkiler Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Kalp Sağlığı için Şifalı Bitkiler
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

419
0
PAYLAŞ
Kalp Sağlığı için Şifalı Bitkiler
Kalp Sağlığı için Şifalı Bitkiler

Kalp insan için en mühim organlardan bir tanesidir. Eğer kalp sağlığı için şifalı bitkiler nedir diyorsanız, pek oldukca yararlı bitkinin bulunduğunu bilmelisiniz. Sigara, alkol ve oldukca fazla hareketsiz durmak damar tıkanıklığı hastalığını tetikler. Ilk olarak bunlara dikkat etmemiz gerekir. Damar tıkanıklığı hastalığı kan akışını ve kalp hastalıkları şeklinde birçok hastalığa neden olur. Bu hastalıklar ve öteki kalp hastalıkları insanların en korkulu rüyalarındandır. Kalbimiz işlevini ne kadar azaltırsa yaşantımızın o denli sonuna geldiğimiz anlamına gelmektedir. Dünya Sıhhat örgütleri tarafınca meydana getirilen bir araştırmada her 4 kişinin 1’i geçirdiği kalp rahatsızlığından dolayı yaşamını kaybetmektedir. Bu yüzden kalp sağlığını sakınan bitkiler almaya çaba etmeliyiz.

Kalp hastalıklarına yakalanma riski daha oldukca bulunan bazı kişiler bulunur. Bilhassa ailesinde kalp hastalıkları bulunan kişiler çekince altındadır. Gene ailesinden bir üyenin yüksek gerilim sorununu yaşaması, akıllara buna yakın sorunları getirmelidir. Bu kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma olasılıkları daha yüksektir. Bu tür insanoğlu sürekli olarak meyve ve sebze tüketmelidirler.

Kalp sağlığı için şifalı bitkiler şunlardır:

Yeşil Çay: Yeşil çay, her derde ilaç bir bitkidir. Zayıflamaya ve kalp hastalıklarına oldukca iyi gelir. Ek olarak kalbi korur ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Alıç Bitkisi: Kalp ritim bozuklukları, kalp çarpıntıları, kalp yetmezliği, kalp kaslarının zafiyetleri, yüksek tansiyon ve damar sertliği şeklinde durumlarda Alıç bitkisi oldukca faydalıdır.

Zerdeçal: Kalp damarlarının kolesterol ve yağlardan arınmasına destek verir. Hem de Kan dolaşımını hızlandırır. Kalp için alınması tavsiye edilen bitkilerin başlangıcında gelmektedir.

Kekik: Kekik kalp sağlığı için oldukca önemlidir. Uzmanlar tarafınca en sık tavsiye edilen bitkiler arasındadır. Kekiği ne olursa olsun yemeğimizin içinde kullanmalıyız.

Zeytin Yaprağı: Zeytinyağının olduğu şeklinde zeytin yaprağı da kalbimiz için oldukca yararlıdır.

Kızılcık: Kızılcık kan şekerini düşürdüğünden dolayı kalbi sakınan şifalı bitkiler arasındadır.

Biberiye: Kalbimizi koruyucu özellikleri oldukca fazladır. Bu yüzden günlük olarak ne olursa olsun alınması tavsiye edilir.

Ginkgo Biloba: Bu nebat ise kan dolaşımını arttırdığı için çokça yararlıdır. Kalbi korumak için yapılması gerekenler arasındadır.

Yazar: Cansu Kutlu

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK