Kimyasallardan Uzak Doğal Bebek Losyonu Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Kimyasallardan Uzak Doğal Bebek Losyonu
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

378
0
PAYLAŞ
Kimyasallardan Uzak Doğal Bebek Losyonu
Kimyasallardan Uzak Doğal Bebek Losyonu

Her anne bebeğinin cildine itina gösterir. Bebek cildi oldukça duyarlı olduğundan her türlü kimyasaldan uzak tutmak anneler için oldukça mühim bir hal almaktadır. Piyasada duyarlı ve narin bebek cildine hususi üretilmiş birçok krem bulunmakla beraber maalesef raf ömrü uzun olan kremler annelere çok da fazla sağlıklı gelmemektedir. Ek olarak piyasadaki kremlerin içinde parfüm, suni renk ve koruyucular bulunmaktadır. Bu maddelerde duyarlı bebek cildinde bazı alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Eğer siz de bebeğinizin cildine kimyasallardan uzak naturel bebek losyonu arayışındaysanız aşağıdaki malzemeleri kullanarak hem ucuz hem de sağlıklı bir losyon elde edebilirsiniz. Bu losyonu banyodan sonrasında bebeğinize masaj yaparken gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

– 1 / 2 çay bardağı organik Hindistan cevizi yağı (Organik olması oldukça mühim)

– 1/ 4 çay bardağı Shea yağı

– 1/ 4 Aloe vera jeli

– 1 çorba kaşığı E vitamini (Eczanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.)

– 2 ya da 3 damla Lavanta esansiyel yağı (Organik sertifikalı olmasına itina gösterirseniz yavrunuz için daha sağlıklı bir losyon elde etmenize faydası olacaktır ve bebeğinizi zararı olan kimyasalların kokusundan uzak tutacaktır.)

Yapılışı; Hindistan cevizi ve Shea yağını içi sıcak su dolu bir kabın içinde benmari usulü eritin. Eriyene kadar karıştırın. Arkasından Aloe vera jelini, E vitaminini ve lavanta esansını ilave edin. Bir süre daha karıştırmaya devam edin. Bu karışımı ufak bir mikser kabına dökün ve orta hızda 3 ila 4 dakika kadar çırpın. Karışımı artık kapaklı, hava almayan bir kaba doldurabilir ve bebeğinizin duyarlı cildinde güvenle kullanabilirsiniz. Ek olarak kimyasallardan uzak naturel bebek losyonunu bir tek bebeğinizin değil kendi cildinizin kurumuş ve neme gerekseme duyan bölgelerinde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gizleme önerisi Kimyasallardan uzak naturel bebek losyonunuzu içinde bulunan Hindistan cevizi yağının 24 derecenin üstünde kolayca eriyebilme ihtimaline karşılık buzdolabında ya da ışık almayan serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Kaynakça:
eğitim.net

Yazar: Suna Korkmaz

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK