Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

222
0
PAYLAŞ
Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Her yıl, saç renklerinde en fazlaca moda diye ortaya çıkan renklerin yanı sıra, değişen modaya rağmen hiçbir dönem modası geçmeyen bir saç rengi olan kızıl, bilhassa de beyaz tende hanımefendilerin vazgeçemediği ve hanımefendilere oldukça feminen ve dikkat çekici bir özellik katan hoş bir renktir. Saç ister kısa olsun ister uzun, kızıl saç kişinin havasını baştan aşağı değiştirir. Hal bu şekilde olunca kızılın her tonu her yaştan kadının olmazsa olmaz saç rengi haline gelmiştir.

Kızıl saç, güzel görünmesinin yanında ne yazık ki saçtan fazlaca ve acele akan bir renktir. Bu yüzden bakımı bilgili ve tertipli yapılmalıdır. Doğru kuaför ve doğru bakımla göze çarpan kızıl saçlara ulaşmak zor değildir. Mühim olan ise, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktaları iyi belirlemek ve uygulamaktır. Bu bakımlar kuaför salonlarında yaptırılabileceği benzer biçimde evde de birkaç ürünle yapılabilir.

Kızıl Saç Kullananlar İçin Yapılabilecekler:

1) Kızıl saçların en öncelikli problemi devamlı akan bir boyaya haiz olmasıdır. Bu durumu yavaşlatmak için çeşitli markaların kızıl saçlara hususi ürettikleri şampuanlar kullanılmalıdır. Böylece rengin tonu daha uzun süre korunmuş olacaktır.

2) Ek olarak parlak ve canlı saçlar için alternatif başka ürünler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi saç kremidir. Bazı kızıl tonlarını elde etmek için saça, saç rengini açmaya destek olarak bir açıcı kullanılmaktadır. Bu işlem bir çok vakit saçların yapısına zarar vermekte, saçların kuru, kabarık ve bakımsız görünmesine niçin olmaktadır. Bu tür problemleri ortadan kaldırmak için ise şampuana destek olarak saç kremi kullanılabilir.

3) Bilhassa yaz ayları vardığında boyalı saçlara daha çok bakım gerekmektedir. Gerek sıcak havalarda saçların nemsiz kalması, gerekse serinlemek için kendimizi attığımız havuz ve deniz, boyalı saçlarımızın zarar görmesine niçin olur. Havuzda bulunan klor saçın rengini açarak, deniz tuzu da saç tellerini kırarak saça zarar verir.

4) Kuaföre gidecek zaman olmadığında, hanımefendiler evde kendi imkanlarıyla hazırlanmak zorunda bırakılırlar. Bu tür durumlarda ise, iş saç şekillendirmeye vardığında saçlara ısıl işlem uygulamaya ve bu uygulamalar yardımıyla saçı şekillendirmeye yarayan cihazlardan yardım alınır. Boyalı saçlar da ısıya karşı boyasız saçlara bakılırsa daha hassastır. Kaldı ki bu işlem sık aralıklarla tekrarlanırsa saç uçlarında çatallanmalar oluşur. Bunu önlemenin en etkili yolu bakım yağlarından geçer. Bu ürünler saçı şekillendirmeye başlamadan ilkin saçı adeta bir kalkan benzer biçimde sarıyor ve ısıdan minimum etkilenmesini sağlar.

Anlaşıldığı benzer biçimde kızıl saça haiz olmanın da bir ekip zahmetli yanları vardır. Sadece, kızıl saçların hanımefendilere katmış olduğu havadan dolayı aynaya bakıldığında mutlu hissettiriyorsa tüm bu zahmetlere değecektir.

Kaynakça:
ciltvemakyaj.com/%E2%80%8Bkizil-sac-bakimi/

Yazar: Gökçe Eli açık

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK