Ozon Yağı Nedir, Sağlığa Faydaları Nedir? Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Ozon Yağı Nedir, Sağlığa Faydaları Nedir?
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

895
0
PAYLAŞ
Ozon Yağı Nedir, Sağlığa Faydaları Nelerdir?
Ozon Yağı Nedir, Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı gıdaları tüketmemiz gerekir. Bunun bizim, için ne kadar mühim bulunduğunu bilerek hareket etmemiz oldukça önemlidir. Risk taşıyan ve taşımayan seçimleri en iyi şekilde ayırt edebilmeli bu tarz şeyleri kullanırken bizlere vereceği pozitif ya da negatif taraflarını da ele almak gerekir. Şimdi sizlere sağlık bakımından oldukça varlıklı olan ozon yağı neye iyi gelir hakkında birkaç değişik yararlarından bahsedeceğiz. Umarız bu yağ sizin hayatınızda da pozitif etkisinde bırakır yaratır ve sizleri inanılmaz derecede korur. Bakalım bu oldukça yararlı ozon yağı nelere iyi geliyor hep beraber aydınlanalım ne dersiniz?

Ozon Yağının İnsan Sağlığına Faydaları

O3 diye malum ve 3 oksijen atomundan meydana gelen ozon yağının molekülleri renksiz bir özelliği taşımaktadır. Atmosferi üst katmanlarda bulunan bir gaz şeklindedir. Bu yüzden bu yağa ozon 3 adı verilmiştir. Oksijeni 3 değişik yerden aldığından gücü oldukça fazladır ve her anlamda değişik katmanları ile büyüleyici bir özelliği ele alır. Ozon tabakası en oldukça dumanlı ve sisli ortamları sever ve orada daha çok kendini belli eder. Ozon 0.02 geçmiş olduğu zaman insan sağlığına pp düzeyini geçtiğinden zarar verebilmektedir. Bu yüzden bu ölçüye dikkat etmek gerekir. Sema niçin mavidir biliyor musunuz bunun direk nedenini sizlere açıklayalım bu ozondan gelen bir gizemdir. Ozon sıvı hale geldiği zaman direk lacivert rengine dönüşür. Güneşten gelen radyasyonlu ışınların önüne geçer ve böylece bu zarar verici ışınların önüne geçerek kanserli ışınları da yok eder. Bu da insan sağlığı için son aşama önemlidir. Ozon tabakası dışarıda mevcud bakterilerin ölmesini sağlıyor. Bu yüzden mikrop kırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Havayı bir tek temizlemekle kalmaz bir de havanın oksijeni değiştirerek daha güzel kokmasına vesile olur. Çevreyle dost ve insan sağlığı bakımından zengindir. İsterseniz bir de ozon yağının faydalarını ele alalım bakalım bu faydalar nelermiş hep beraber bilgilenelim, öğrenelim.

Ozon Yağının Olağanüstü Faydaları

• Her türlü haşere ve böcek sokmalarında iyileştirici bir etkiye haizdir. Vücut içine tema etmiş zehirli bakterileri evvel tespit ederek dışa atar ve o mikrobun sizden kalıcı bir halde alarak eski sağlığınıza kavuşmanızı sağlar.
• Şeker hastalığına yakalanan birinde vücudunda istenmeyen ödemler, yaralar ve şişmeler olur. Şekere bağlı çıkan yaraları iyileştirir. Ve vücutta mevcud ödemi indirerek kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar.
• Yazın güneşe maruz kalmış yanıkların daha süratli bir halde iyileşmesine katkıda bulunur. Bilhassa denize gittikten sonrasında ortaya çıkan yanmalar acı verici olabilir. Bunun ağrılarını en aza indirebilmeniz için bir miktar ozon yağını yanmış bölgelere ince katman şeklinde sürünüz. Hemen sonra parmak uçlarınız ile masaj yapma yöntemlerini kullanınız. Cildinizde bir ferahlık hissedecek ve ağrılarınızın o an içinde hafiflediğini farkına varacaksınız. Güneş yanıklarında ozon yağı olağanüstü bir halde tesir gösteriyor sizi kısa sürede iyileştiriyor. Bu ozonun gücüdür.
• Deri üstünde oluşan alerjiler, döküntüler hatta kazalardan sonrasında ortaya çıkan keskin yaralarda bile iyileştirici tesiri bulunmaktadır. Deri üstünde son aşama etkili ve yararlı bir yağ bulunduğunu söyleyebiliriz. Havaya ve çevreye bu kadar güzellik katan ozon insan sağlığına da ayrı bir güzellik katmaktadır.
• Ozon yağı inanılmaz derecede sizi gençleştiriyor. Cilt üstünde pozitif tesirleri öteki ülkelerde de oldukça fazla bahsedilmektedir. Bu yüzden cildin kaymak benzer biçimde olmasını salıyor. Yaşlılığı durduran ve sizi minimum 10 yaş genç gösteren bir etkiye haizdir. Bir öteki adı ile gençlik iksiridir. Ve uzun seneler sizin genç görünmenize katkıda bulunur. Yüzünüzde ve ellerinizde kullandığınızda kırışıklıkların gittiğine tanık olacak hatta gözlerinize inanamayacaksınız.
• Hamilelikte ve hamilelik sonrasında cilt üstünde istenmeyen cilt lekeleri meydana gelir. Bu lekeler bir süre sonrasında sizi rahatsız etmeye yeter. Bunlardan kurtulmanızın tek seçeneği vardır. Ozon yağını keşfetmeniz. Ozon yağı cilt lekelerine oldukça iyi gelmektedir. Bu derhal olmasa da 2 ay kadar tertipli bir halde cilde nüfus edildiğinde farkı ortaya çıkartıyor. Cilt, yumuşak, parlak ve temiz bir görselliği ele alıyor. Bu güzel faydasından yararlanabilir en kısa zamanda cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.
• Her tülü yanıklara iyi gelir. Bunlar güneş yanığı, kaynar su yanığı, yiyecek yağından sıçrayan yanıklar, ütü yanıkları ve öteki negatif kazalarda vücudun çeşitli yerlerinde yanık oluşmuş ise yanıklarda iyileştirici etkiye haizdir. Yanık izlerinden kurtulmanın en güzel yolu bu yağı bir an ilkin keşfedip sorunlu olan bölgelere ince katman şeklinde sürmenizdir. Bu sizi tedavi etmeye yetecektir. Bazı yanık lekelerine oldukça fazla iyi gelmese de öteki kolay ev kazalarında meydana gelen yanıklara iyi geldiği gözlemlenmiştir. Yanıklar oldukça ağır olmadığı sürece tedavi süreci süratli bir halde gelişebilir.
• Sivilceler için kati bir netice verdiğini söyleyebiliriz. Uzun seneler baş edemediğiniz sivilceleriniz mi var o halde artık ozon yağını keşfederek bu dertten kısa bir sürede kurtulmanız mümkün olabilir. Her gün tertipli bir halde sivilce olan bölgelere baskı uygulamadan ozon yağından sürün ve bu yağı minimum 20 dakika kadar derinizde beklemeye alın. Hemen sonra temiz bir havlu, cilde iyi gelen bir kükürtlü sabun ile yıkama işlemine geçiniz. Bu şekilde kısa sürede sivilcelerinizin kuruduğunu farkına varacaksınız. Bunun için sabırlı ve disiplinli olmanızı gerekir. Bigün yapmış olup ertesi gün bundan kaçmak pek fazla yarar sağlamayabilir.
• Genel anlamda insanoğlu oldukça fazla stres yaptıkları zaman vücutlarının çeşitli bölgelerinde bu rahatsızlıklar ile karşılaşırlar. Bunlar egzama, sedef hastalığı, vitiligo, ürtiker benzer biçimde rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklardan doğan kaşıntılara iyi gelir ve zaman içinde yaraların kurumasına destek sağlar. Bir de deri üstünde sonradan değişen cilt renklerinde oluşan renk farklılıklarına iyi gelir. Ozon yağı her türlü deri üstünde tedavi edici onarıcı bir güce haizdir.
• Lezyonlarda oksijen azlığı sağlıksız bir durumdur. Ozon yağı lezyonlardaki stokları artırarak istenilen seviyeye gelmesini sağlar ve düzene koyar.
Her türlü virüsü ve bakterileri yok eder. Ozon yağı mikrop kırıcı bir güce haizdir. Bu yüzden hastalıklar ile savaşır.
• Ozon yağı kaslara oldukça iyi gelmektedir. Gün boyu işte, evde çeşitli işler yaparak vücudumuzun yorulduğunu eklemlerimizin ve kaslarımızın ağrıması ile anlarız. Kas ağrıları son aşama kişiyi huzursuz eder. Bilhassa şahıs yerinde ise eğilirken ve ya ayakta iken kaslarına güçsüzlük hisseder. Bu da onun gün içinde yapmış olduğu işten keyif almamasını sağlar. Bu tür sorunların olmaması için ozon yağını keşfetmeli kaslar üstündeki pozitif etkilerini fark etmelisiniz. Ek olarak kas gerilmelerine ve ya kas yırtılmalarına iyi gelir. Ağrıyan bölgelere sürülmeli ve bu ağrı en aza indirilmelidir. Bunu evde yatmadan ilkin yapmanızı ve uyku ile daha iyi dinlenmenizi tavsiye ediyoruz. Ozon yağı vücudunuzun dinlendirir. Yorgunluğu iyi gelir.
• Hücrelerin açılmasını hızlandırarak ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar bu da bayanlara varis, selülit, saç dökülmeleri benzer biçimde sorunları ortadan kaldırır.
• Romatizmaya iyi gelir. Bilhassa eklemlerde oluşan romatizmalara oldukça iyi geldiği söylenmektedir.
• Bacaklarda oluşan ülseri azaltır ve bu probleminin en kısa süre diliminde geçmesine destek sağlar.
• Tırnak mantarlarını kurutur. Tırnak mantarları ile sıçrayan baterileri öldürür. Ve kısa zamanda mantarın yok olmasına destek sağlar.
• Ozon yağı hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.
• Sizi zararı olan alerjilere karşı evvel korur.
• Cinsel temasta oluşan yara ve bakterileri öldürür. İltihabi durumlarda tedavi edici özelliği taşır.
• Göğse sürüldüğünde meme üstünde oluşan yaraları, çatlaklıkları giderir. Hamilelikte çatlayan kısımlara sürmenizde yarar vardır. Bilhassa göğüs kafesine uygulanan bu yağ daha rahat nefes almanıza destek sağlar, solunum yetersizliğini giderir. Ozon yağı ek olarak nefes açıcı bir özelliğe haizdir.
• Ozon yağı bir tek deri üstünde kullanılır ve yararları sayısızdır. Sizlere ozon yağı hakkında genel detayları sunduk. Umarız bu makalemiz size yarar sağlar. Sağlıklı günleriniz daim olsun.
Kaynakça:
mynet.com
hepsiburada.com
pembenar.com
milliyet.blog.com.tr

Yazar: Suna Korkmaz

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK