Sarımsak Çayının İnsan Sağlığına Faydaları Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Sarımsak Çayının İnsan Sağlığına Faydaları
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

887
0
PAYLAŞ
Sarımsak Çayının İnsan Sağlığına Faydaları
Sarımsak Çayının İnsan Sağlığına Faydaları

Çaylar içinde en koruyucu hususi durumunu taşıyan çaylardan birisidir sarımsak çayı. Faydalarının saymakla bitiremeyiz. Günümüzde oldukça fazla tercih edilmezse bile fark edildiğinde öteki çaylardan daha çok yararlı olduğu gözlemlenir. Düzgüsel yaşantımızda da sarımsağın oldukça derin faydalarını bilmekteyiz. Bu yüzden sarımsak ve sarımsak türüne bakılırsa her şey oldukça fazla sağlıklıdır. Sizi korur ve bakterilerle savaşmanıza öncü olur. Bu yüzden hangi çayı tercih etmeliyim diye derin derin düşünmenize gerek yok. Bir kış ayında iseniz ve soğuklara karşı direnciniz çökmüş ise bu sizi fazlası ile yoracaktır. Gribal enfeksiyonlara yakalanacaksınız. Bu tür soğuk algınlıklarında salgın uzun süre devam eder. Sizi daha çok yaşamdan bezdirebilir. Bunun için bir an ilkin iyileşmenin yollarını aramanız gerekir. Sarımsak çayı bu tür rahatsızlıklarda şifa deposudur. Sizi kısa bir süre sonrasında iyileştirecek, bağışıklığınızın süratli bir halde düzelmesine katkıda bulunacaktır. Peki, sarımsak çayının insan sağlığına inanılmaz yararları neler isterseniz birde bu mevzuda detaylı bir halde bilgilenelim.

Sarımsak Çayının Faydaları

İnsan yaşamının en mühim şekli sağlıktır. Sağlığın olmadığı bir hayatta yaşama sımsıkı tutunmak söz mevzusu olması imkansız. Bu yüzden bağışıklığın varlıklı besinler ile artması ve bunun toparlayıcı bir kıvamda olması gerekir. Bu yüzden şahıs kendine son derce iyi bakacak, yediklerine içtiklerine dikkat edecektir. Peki, bunun için hangi bitkisel çaylar onun yaşam direncini yükseltir? Bizde bu mevzuları ele aldık ve ilk bulguyu bitkisel çaylarda gördük. Sağlıklı bir beslenmeden sonrasında içeceklerden çayların, insan sağlığına uygunluğu oldukça önemlidir. Mesela siyah çayın kültür bakımından değerinin oldukça bulunduğunu bilmekteyiz. Her gittiğimiz yerde ikram edilen ve bizlere ayrı huzuru veren pozitif bir enerjisi bulunmaktadır. Bu yüzden her insanın sudan sonrasında en oldukça tükettiği çaydır siyah çay. Fakat bir faydası bulunmamaktadır. Faydaları öteki çaylara oranla en düşük çaylardan birisidir. Buna karşın bu kadar sevilmesi söz mevzusudur. Fakat burada en mühim etken sağlıktır. Size sağlıklı gelen çayları tüketmek sizin yaşam kalitenizi en üst seviyelere çıkmasına destek verir. Bu yüzden sağlığınıza iyi gelen çayları içerek en doğru sonucu vermiş olmuş olursunuz. Bu çaylardan birisi ise bitkisel çaylardır. İçinde oldukça vitamin ve değişik madde barındıran sarımsak çayın hazin yararları bulunmaktadır. O halde gelelim sarımsak çayının insan sağlığına verdiği değerleri anlatmaya. İnsan sağlığı için etkili olan sarımsağın faydalarını ele almak gerekirse bunlar:

• Bağışıklığı güçlendirerek sizi soğuklara karşı evvel korur. Bilhassa kış aylarında tüketilmesi soğuk algınlığını ve havada türeyen bakterilerin içinize girmesini engeller. Sizi kanserli hücrelerden korur. Fena bakterileri almanızı engelleyerek en iyi şekilde korur.
• Sağlıklı bir halde zayıflamanıza destek verir. Kilo vermek isteyenler bu çayı günde minimum 2 kere demleyip tüketirlerse 1 ay içinde minimum 6 kilo vermiş olurlar. Evet, size bu sayı her ne kadar şaşırtıcıda gelse 6 kiloda mevcud sır sarımsak çayında gizlidir. İstediğiniz fit bir vücuda kavuşabilirsiniz. Bu çayı içtikten sonrasında birazcık karın kasını çalıştıran hareketleri uygulayınız. Mesela mekik çekmek en yararlı sporlardan birsidir. Bu spor ile takviyenizi hızlandırabilirsiniz. Bu mevzu haricinde eğer zayıfım bu çay beni zayıflatıyor derseniz bunu yalnız kendinizi bitkin ve halsiz olduğunuz dönemlerde tüketin. Bunu azca tükettiğinizden oldukça fazla zayıflamayacak size güç vererek o hastalığı atmanıza katkıda bulunacaktır.
• Mide rahatsızlığı genel anlamda dengesiz beslenmeden ve mide sindiriminde mevcud tembelliklerden meydana gelir. Bu yüzden mide hazımsızlığı, karında şişkinlikler ve bulantılar nükseder. Bu her insanda yaşanmış olan düzgüsel durumlardır. Bu yüzden mide rahatsızlığını en aza indirmek için yiyeceklerden sonrasında sarımsak çayından içebilir midenizin inanılmaz derecede rahatlamasına izin verebilirsiniz. Mide ülserine ve mide kanserine karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Kısacası her tülü mide problemi için bu çay en etkili çaylar içinde yer almıştır. Kolaylıkla içebilir, mide sindiriminizin tertipli bir halde çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz.
• Sarımsak çayı selülit problemlerinde de oldukça önemlidir. Hanımefendilerin en oldukça dert ettikleri o fena sarkık görsellikler selülit ile sonuçlanır. Bir de buna varis eklenince görüntü daha çirkin görünür hanım bu görselliği taşıyamayacak boyuta gelir. Sarımsak çayı bunu yok ederek daha muntazam bir fiziğe haiz olmanıza destek verir.
• Metabolizmayı hızlandırır. Bağırsak hareketlerini düzenler ve sizin daha sağlıklı bir halde yediklerinizi sindirmenize destek verir. Fazlaca kabız olan kişiler bunu tükettiği süre bu dertten kısa bir süre sonrasında kurtulduklarını fark ederler.
• Boğaz ağrılarına iyi gelir. Bademciklerin küçülmesine destek verir. Enfeksiyon kapmış bir bademcik mikrop ile gelişir büyür. Bu da kişide solunun ve yutkunma hastalıklarına hatta kronik ateşlere niçin olur. Sarımsak çayı içerek bu tür sorunları en aza indirebilir, boğazınızda yumuşama, rahat yutkunma, yerken sorun çekmeme şeklinde faaliyetleri sürdürebilirsiniz.
• Cilt ve saç bakımında da sarımsak çayı oldukça faydalıdır. Ciltte siyah noktaları ortadan kaldırır. Cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur. Bunun cilt üstünde uygulamanız için sarımsak çayının içine bir tatlı kaşığı kadar balı ekleyip içine bir çay kaşığı kadar limonu ekliyorsunuz. Ondan sonra sarımsak çayı ile karıştırıyorsunuz. Sarımsak çayının bir yiyecek kaşığı kadar olması yeterlidir. Su ne kadar azca olursa karışım ve etkili olacak daha çok artacak cildin daha taze görünmesine vesile olacaktır. Bu karışımı uyguladıktan derhal sonrasında 20 dakika kadar yüzünüz yıkamayın.20 dakika geçtikten sonrasında asla sabun kullanmadan yüzünüzü sudan geçirin. Siyah noktalardan yapıt kalmadığının farkına varacaksınız.
• Sarımsak çayı yalnız ciltte değil bir de saç üstünde de pozitif yönde tesirleri bulunmaktadır. 3 bardak ölçüsünde demlenmiş sarımsak çayını dinlenmeye koyunuz. Ondan sonra içine 1 tane yumurta sarısı ekleyip karıştırın. Bu iki karışımı iyice karıştırdıktan sonrasında saça masaj yaparak sürün. Yumurta protein bakımından varlıklı olduğundan besleyici hususi durumunu ele alacaktır. Sarımsak çayı da süratli bir halde saçın uzamasına katkıda bulunacak, saç hücrelerini canlandıracaktır. İşlem bittiğinde saç diplerinizden başlayarak saçın her tarafı ıslanacak şekilde sürün minimum 40 dakika kadar saçınızda beklemeye alın. Yıkadıktan sonrasında bunun inanılmaz tesirini fark edecek saçınızda bir canlılık oluştuğuna tanık olacaksınız. Sarımsak çayının saçta, cilt üstünde ve iç sağlığınızda kullanabilir her türlü faydasından da kesintisiz bir halde yararlanabilirsiniz.
• Kilo problemi olanlar bu çay tam size bakılırsa bunu yalnız rejim olarak da kullanabilir, rejim listenize içeceklerden birisi olarak dâhil edebilirsiniz. Bu sizin planlı zayıflamanızı hızlandıracak ve sağlığınızı koruma altına alacaktır. Sarımsak çayının keşfedin ve görkemli yararlarından kesintisiz bir halde yararlanın.

Sarımsaklı Çayı Iyi mi Yapılır, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Genel anlamda bu çayın en büyük tesiri zayıflamaya destek olmasıdır. Uzmanların en oldukça tercih ettikleri ve hastalarına önerdikleri sarımsak çayı bilhassa aşırı kiloluluk rahatsızlığında kullanılması öneriliyor. Aşırı kiloluluk oldukça fazla kiloya haiz olan ve almış olduğu kiloyu durduramayan bir hastalık çeşididir. Devamlı yeme isteği kişide artar. Şahıs bunu tam olarak sindiremeden öteki yiyeceklerden de yiyecek ister ve bu besinlerin bir çok kiloya dönüşür. Zaman içinde artan süratli kilolar hastalığın boyutunu arttırır ve böylece aşırı kiloluluk bu şekilde kendini belli eder. Sarımsak çayı kilosu fazla olan kişilerde oldukça fazla yararını göstermektedir. En güzel özelliği vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan yağ problemini tespit etmesi ve yağ yakıcı hususi durumunu ele almasıdır. Yağ yakma oranı yüksektir. Sizin bu şekilde süratli bir halde zayıflamanıza katkıda bulunur. Uzman diyetisyenlerin bir çok sarımsak çayı içenlerin inanılmaz derecede süratli zayıfladıklarını söylemektedirler. Eğer muntazam bir rejim programı ve bu programda bir de sarımsak çayı mevcut ise kısa bir süre sonrasında hayal ettiğiniz görünümü bu sayede yakalamış olmuş olursunuz. Peki, bu çayı aldıktan sonrasında evde iyi mi demlemek gerekir bir de sizlere bunlardan söz edelim. Bakalım sarımsak çayı iyi mi yapılır ve hangi hastalıklara iyi gelir hep beraber bu mevzuda aydınlanalım.

Sarımsaklı Çay Iyi mi Yapılır?

Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz sarımsak çayı için lüzumlu malzemelerimiz bunlardır :

• 4 ve ya 5 tane kadar zencefil
• 3 diş sarımsak iri olacak şekilde
• Yarım Taze limon
• Yukarıda saydığımız malzemeler eğer evinizde eksiksiz ise bir de yapılışına geçelim.

Ilk olarak zencefilleri bir rende yardımı ile minik dilimler şeklinde rendeden geçiriniz. Ondan sonra 3 tane sarımsağı soyun ve ezin. İyice ezilen sarımsakları demlenen zencefilli çayın içine atın. Zencefiller rendelendikten sonrasında yarım limon sıkılarak içine ilave edilir ve kaynatılır. Ondan sonra derhal peşinden kaynamış zencefilin içine ezdiğiniz sarımsakları ilave ediniz. Minimum 8 dakika kadar bekletiniz ve sonrasında afiyetle için. İçine tatlandırmak için şeker koymanızı tavsiye etmiyoruz. Fakat bir çay kaşığı bal isteğe bakılırsa eklenebilir. Afiyetle yiyin.

Sarımsak Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

• Yorgunluğa oldukça iyi gelmektedir. Kendinizi bitkin ve halsiz hissettiğiniz zamanlarda sarımsaklı çaydan bir fincan içerseniz bu yorgunluğun sizde azaldığına tanık olacaksınız.
• Zeka gelişimine katkısı oldukça büyüktür. Sarımsağın muhteviyatında bulunan yüksek vitaminler ve mineraller zeka gelişimi için iyi bir rol üstlenmektedir. Bu yüzden sarımsak çayı zeka gelişimi için oldukça faydalıdır.
• Sindirim sistemini kolaylaştırır.
• Gaz ve benzeri sorunları ortadan kaldırır.
• Mide ağrılarına iyi gelir. Midedeki yaraların iyileşmesine yarar sağlar.
• Uyku problemi çekenlerde uyku düzenleyici etkiye haizdir.
• Stresi azalttığından sinirli insanların içmesi için idealdir. Sakinleştirir.
• Saçların daha süratli uzamasına destek verir.
• Cilde güzellik verir.
• El ve ayak mantarlarını sedef ,egzama şeklinde deride oluşan alerjilerin kurumasına destek verir.
• Dinç yapıcı özelliği vardır.
• Kanserli hücreleri yok eder.
• Antioksidan hususi durumunu ele alır.
• Tansiyonu düşürür.
• Şekeri düzenler.
• Baş ağrılarını giderir. Bilhassa migren ve sinüzite bağlı baş ağrılarını azaltır.
• Zayıflatır ve oldukça acıkma hissini ortadan kaldırır. Bu yüzden iştahı olmayanlar kullanmasın. Genel anlamda kilo sorunları olanlara iyi gelir.
• Sarımsak çayı her türlü hastalığa iyi gelir ve hastalıkların oluşumunu engeller. Hamilelikte kullanılması tavsiye edilmez. Bunun sebebi bağırsak hareketlerini hızlandırdığında bebek bu durumdan negatif bir halde etkilenebilir. Bunun haricinde her sağlıklı kişi düzgüsel şartlarda bu çaydan tüketebilir. Günde 2 kere uygundur fazlası midenizi boza bilir ishal yapabilir. Bu yüzden fazlasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
Kaynakça:
sahibinden.com
milliyetblog.com
hallederizkanka.com

Yazar: Suna Korkmaz

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK