Vücut Güzelliği ve Sağlığı İçin Bazı Öneriler Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Vücut Güzelliği ve Sağlığı İçin Bazı Öneriler
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

346
0
PAYLAŞ
Vücut Güzelliği ve Sağlığı İçin Bazı Öneriler
Vücut Güzelliği ve Sağlığı İçin Bazı Öneriler

Güzellik, bilhassa de bayanlar adına oldukca mühim bir olgudur. Sadece güzellik, bir tek cilt bakımı ve güze giyinmek benzer biçimde dışarıya açık olan, çoğu zaman insanların beğeni algıları içine girecek bir durum değil, aksine tüm olarak ele alınması ihtiyaç duyulan bir durumdur. Güzellik ile sağlık bir tüm haline vardığında, bedenen de güzelliği korumak mümkün olur.

Kış dönemlerinde daha kalınca giysiler giyildiğinde, soğuk olması sebebi ile daha ağırkanlı davranıldığından kış mevsiminde vücutlar yaz mevsimine bakılırsa daha azca bakım görmektedir. Sadece bu uygulama oldukça yanlıştır ve hangi mevsim olursa olsun güzelliği koruma ve sağlığa dikkat etme adına vücudun bakımına itina gösterilmektedir. Çoğu zaman yazdan yaza hatırlanan vücudun devamlı bakıma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

1) Ten güzelliği, kısaca cilt bakımları kadar vücuda itina göstermek için en mühim unsurlardan birisi spor yapmaktır. Güzel, bakımlı ve sağlıklı sıkı bir vücut için spor yapmak şarttır. Sporu yaşamın bir parçası haline getirmek, alışkanlıklar içinde yer almasını sağlamak birazcık vakit isteyen bir süreç olsa da, bir kere yaşamın içine alınan spordan zaman içinde vazgeçilemediğine de şahit olunacaktır.

2) Banyo yaparken yada duş alırken, içinde rutubet barındıran duş jelleri kullanmak vücudun rutubet dengesini korumada destek bir unsurdur. Duş almak vücudun su dengesini değiştirebildiği benzer biçimde, vücudun rutubet oranını da etkilemektedir. Dolayısıyla kuruyan cildi nemlendirmek oldukca önemlidir. Bu biçim nemlendiricileri kullanmak, banyo sonrasında vücudun yumuşak olmasına destek sağlar. Banyo yaparken suya aromaterapi yağlardan birkaç damla damlatmak da vücudu dinlendirmek için iyi bir çözümdür.

3) Banyo yada duştan çıkarken, kan dolaşımını hızlandırmak ve daha sıkı, diri bir cilde kavuşmak için duştan çıkmadan ilkin soğuk suyla şoklama yapılabilir. Ek olarak bu ani soğuk su şoklaması ile kalori yakmak da mümkündür.

4) Göğüslerin sarkmaması için vücut tipine uygun sutyen kullanmak da oldukca önemlidir. Sadece uyurken kesinlikle çıkarılmalıdır. Ek olarak göğüs kafesini diri tutmak için yüzmek de iyi bir yöntemdir.

5) Makyaj temizleme cilt temizliği açısından üstünde kesinlikle durulması ihtiyaç duyulan bir eylemdir. Sadece bu temizliği yaparken çene altı ve boyun bölgesini temizlemek de gerekir. Renk bütünlüğü sağlamak için makyaj malzemeleri bu bölgelere de sürülebildiğinden, yüz temizliği yapıldığı kadar bu bölümlerin de temizlenmesine itina gösterilmelidir. Aksi takdirde yüzde iyi mi ki kimyasallar negatif etkilere yol açıyorsa, boyun ve çene altı bölgesinde de aynı problemler yaşanacaktır.

6) Yağ depolarını parçalamak, cildin dokusunu yenilemek ve ışıl ışıl muhteşem bir ten rengine haiz olmak için vücudu kuru kuru, sert kıllı bir fırça yardımıyla ayaklardan boyna kadar fırçalamak iyi bir tavsiye olarak öne çıkar. Bu işlem dairesel hareketlerle yapılırsa kan akışı da hızlandırılabilir.
Kaynakça:
bodytr.com/2011/06/saglikli-ve-guzel-bir-cilt-icin-yapilmasi-gerekenler.html

Yazar: Gökçe Eli bol

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK