100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

387
0
PAYLAŞ
100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar
100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar

Neredeyse tüm bayanlar ve erkekler, aslen kilo alma korkusunu yaşarlar. Kilo aldıklarında ise bu fazla kilolardan kurtulmanın yollarını ararlar. Daha ince, fit, zinde ve hatta bilhassa de bayanlar için zarif bir bedene kavuşmak amacıyla da rejim programları öne çıkmaktadır. Sadece her denemenin yavaş ilerlemesi, istenen görüntünün bir türlü süratli şekilde elde edilememesi kimi zaman moral bozuklukları oluşturabildiği için, zayıflama işini hayata uygulamak daha doğru bir adımdır. Böylelikle zayıflama süreci hızlanacak ve akabinde daha mutlu bireyler olacaktır.

Gün içinde yaptığınız bazı şeyleri yapmadan, yapmadıklarınızı da yaparak 100 kalori yakabilirsiniz. İşte 100 kalori yakabilmek için kesinlikle uygulamanız ihtiyaç duyulan tavsiyeler:

• 15 dakikalık düzgüsel gidişat bisiklet sürüşünün 150 kalori yaktırdığını bilseydiniz, sanıyoruz ki otomobil ya da otobüse binmezdiniz. Toplu taşıma araçlarını bırakın ve gideceğiniz bölgelere bisiklet ile gitmeye başlayın. Kısa sürede kati sonuçlar alacaksınız.

• Değişik aktiviteler deneyin. Örnek olarak balık tutmaya gidin. Her hafta sonu AVM’lerde gezerek yüklendiğiniz enerjiyi boşaltın ve deniz ya da göl suyu ile temas edin. Olta atmak bile otuz dakika içinde 100 kaloriden fazlasını yakmanıza sebep olacaktır.

• Eğer bir bahçeniz var ise, yabani ve zararı dokunan otları toplamanız, çiçeklerinizin yerini değiştirmeniz, toprakla uğraşmanız ve öteki pek fazlaca işi yapmanız kalori yakmanızda naturel faydalar sunacaktır. Bahçe işleri ile otuz dakika uğraşarak neredeyse 125 kalori yakma şansınız olacak.

Niçin üst katlara asansör ile çıkıp gene asansör ile iniyorsunuz? Hem kalori yakmak isterken, hem de bu şekilde sizi tembelliğe alıştıran aletleri kullanmak yanlıştır. Merdiven inip çıkarak 5 ile 10 kalori içinde bir yükten kurtulmuş olacaksınız.

• Bilardo oynayarak 40 dakikada 100 kalori yakmanız olasılıklar dahilindedir. Bilardo sopasını alın, topları dizin ve oynamaya başlayın.

• 10 dakika süresince ip atlarsanız, 115 kalori vereceksiniz. İpinizi alıp zıplamaya başlama ve kalorilerden uzaklaşmak sizin elinizde.

• Sakız çiğnemek de bu aşamada fazlaca etkilidir. 10 dakikalık çiklet çiğneme işlemi, 10 kalori civarında bir kalori yakma işlemini ortaya çıkarmaktadır.

• Kalktığınızda ilk yaptığınız iş kahvaltı yapmak olmasın. Uyandığınızda yapacağınız bir sabah yürüyüşü, 20 dakikada 100 kalori yakmanızı sağlayarak sizi daha sağlıklı bir hale getirecektir.
Kaynakça:
diyadinnet.com/BayanlaraOzel-1164&Kadın=100-kalori-yakmak-i%C3%A7in-10-basit-%C3%B6neri

Yazar: Gökçe Eli açık

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK