Evlerinizden Eksik Etmemeniz Gereken Şifalı Bitkiler Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Evlerinizden Eksik Etmemeniz Gereken Şifalı Bitkiler
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

395
0
PAYLAŞ
Evlerinizden Eksik Etmemeniz Gereken Şifalı Bitkiler
Evlerinizden Eksik Etmemeniz Gereken Şifalı Bitkiler

Bazı bitkiler vardır ki, her derde devadır. Bu bitkilerin hepimiz tarafınca tüketilmesi tüm doktorların ortak fikridir. Hem sağlıklı hem de dinç bir vücut isteyenlere bu bitkilerin tertipli alınması tavsiye edilir.

Alıç: Cenup ve Batı Anadolu’da çokça yetişir. Kalp ritim bozukluğu, ağır enfeksiyon sonrası kalp kası zafiyetleri, kalp yetmezliği, Kalp krizi sonrası yüksek tansiyon şeklinde yararları vardır.

Anason: Anason neredeyse neredeyse her bölgede yetişir. Bağırsak kolitlerini yatıştırır. Karın ağrısına fazlaca iyi gelir. İştahsızlık için fazlaca yararlı olan bu nebat, iştah açıcılığı ile ön plana çıkar. Bronşit şeklinde ve solunum sistemi iltihabına karşı kullanılır. Hem de regl kanamasını ve anne sütünü arttırır.

Atkuyruğu: Su kıyısında ve nemli toprakta yetişir. Bedende gereksiz sıvıları mineral dengesini bozmadan vücuttan atar. Neredeyse tüm deri hastalıklarında ya da geç iyileşen yaralarda kompres olarak kullanılır. Çocuklarda gece altına kaçırmak şeklinde problemler için çay kürü olarak uygulanır. Prostat ve prostat iltihabına karşı fazlaca kuvvetli bir etkendir.

Civan Perçemi: Doğu ve şimal doğu Anadolu bölgelerinde bol miktarda yetişir. Yüksek ateşe karşı insan bedenine rahatça dengeleme özelliğine haiz olan civanperçemi, bununla birlikte yüksek kan basıncını düşürür. Regl süreci ağrılarının giderilmesinde fazlaca destek sunar. Mide, safra kesesi ve bağırsak hastalıklarında bol miktarda kullanılır.

Çoban Çantası: Kurak olmayan bölgelerde kısaca Karadeniz bölgelerinde yetişir. Mide, burun bağırsak ve düzensiz dölyatağı kanamalarına karşı çokça kullanılır. Ek olarak iç organlarda kasların gevşekliğini arttırmak için tedavilerde de kullanılır.

Kantaron: Bolca güneşli yerlerde kısaca Marmara ve Akdeniz bölgelerinde yetişir. Korku, gerginlik, sinirsel rahatsızlıklar, depresyona ve uykusuzluğa karşı kullanılır. Suçiçeği, dudak uçuğu, bel ve sırt ağrılarına karşı bu çay kullanılır.

Ebegümeci: Ebegümeci neredeyse her bölgede yetişir. Kabız hastalığına karşı fazlaca kullanılır. Kırıklardan, damar iltihabından oluşan yaralar, şiş el ve ayakların tedavisinde kullanılır.

Pelinotu: Şimal ve cenup iç Anadolu bölgelerinde yetişir. Safra yollarının esnekliğini arttırır. Mide duvarı tedavilerinde kullanılır. İştahsızlık problemine çözüm bulmak için pelinotu iyi bir çözümdür.

Yazar: Cansu Kutlu

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK