Horlama Nedenleri Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin?

Horlama Nedenleri
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

1028
0
PAYLAŞ
Horlama Nedenleri

Horlama sorunu dünya üzerinde yaşayan insanların yaklaşık olarak %45’inin ömrünün bir bölümünde yaşadığı ya da yaşayacağı bir sağlık sorunudur. Bu da bilim adamlarını neredeyse dünya nüfusunun yarısını ilgilendiren horlama nedenleri konusunu araştırmaya yöneltmiştir. Horlamanın tedavisi sağlanması için pek çok horlama ilacı ve horlama giderci ilaç geliştirildiği gibi, horlamanın bitkisel tedavisi üzerine de birçok araştırma yapılmıştır. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu; insanların horlama sorunu yaşamasının sadece tek bir nedeninin olmadığı, birçok farklı nedenden ötürü insanların horlayabildiği ortaya çıkmıştır.

Horlama Yastığı Hakkında Bilgi İçin Tıklayın!

Horlamanın ilacı olarak adlandırılan kimyasal ilaçlar genellikle; burun bölgesinin arka kısmında yer alan geniz etinin zaman içerisinde aşağı sarkarak, solunum işlemi esnasında akciğerlere giren havanın karşısına da bir direnç oluşturduğu durumlarda kullanılmaktadır. Horlamanın bitkisel tedavisi olarak adlandırılan doğal karışımlar; geçirilen kronik sinüzit, grip, soğuk algınlığı ve bu tür hastalıklar nedeni ile burunun tıkanması ve kişinin nefes almak için uyku esnasında ağzını açmasını nedeni ile oluşan horlama sorunlarının tedavisinde kullanılır. Horlamanın bitkisel tedavisi daha ziyade kişinin hastalığının etkisi olarak gelişen burun tıkanıklığının üstesinden gelmeyi amaçlar ki böylece kişi uyku esnasında rahat bir şekilde burnundan nefes alarak horlamasın.

Horlama Sorunu ve Tedavisi İçin Tıklayın!

Horlamanın tedavisi belirtildiği üzere kişinin hangi bölgesinde sorun olduğuna göre değişmektedir. Horlamanın çözümü demek, kişinin horlamasına neden olan sorunun tedavi edilmesi demektir. Horlama sorunlarının çözümü için kullanılan bir başka tedavi yöntemi de son yıllarda oldukça popüler hala gelen horlama cihazı aparatlarıdır. Burun bölgesine gece yatmadan önce takılarak kullanılan horlama cihazı; kişinin horlamasının nedeni burun yapısında meydana gelen burun eti, burun kemiği yamukluğu ya da burun deliklerinin simetrik olmaması gibi sorunlarda kullanılmaktadır.

Uykuda Horlamanın Nedenleri İçin Tıklayın!

Çok kolay bir şekilde takılan horlama cihazı, kişinin uyku esnasında burun deliklerinin nefes almak için daha elverişli bir pozisyona gelmesini sağlar. Böylece kişi uyku esnasında çok rahat bir şekilde nefes alabilir ve böylece horlama sorunu da ortadan kalkmış olur. Görüldüğü üzere horlamanın tedavisi tamamen horlamanın nedenleri ile bağlı olarak değişen uygulamalar bütünüdür. Böylece horlamanın tedavisi çözüm odaklı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

BİR CEVAP BIRAK