Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetin Temel Pratiği Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetin Temel Pratiği
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

815
0
PAYLAŞ
Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetin Temel Pratiği
Review of:

Reviewed by:
Rating:
4
On 21 Kasım 2016
Last modified:21 Kasım 2016

Summary:

Çevrenizdeki bazı kişilerin çok yemek yediği halde zayıf kaldıklarını görüp bu duruma hayıflanıyor olabilirsiniz. Bunun sebebi her insanın kas yapısının birbirinden farklı olması ve bu yüzden yediklerini farklı hızlarla yakmalarıdır. Vücudunuzda ne kadar fazla kas varsa o kadar hızlı kilo verebilirsiniz. Tabii ki yağ oranınız fazlaysa metabolizmanız da bir o kadar yavaş demektir. Kilo vermek istiyorsanız diyet yapmalı ve yağlarınızdan kurtulmalısınız.

Kilo Vermek Bu Kadar Mı Zor
Kilo Vermek Bu Kadar Mı Zor
  1. Beslenmenizi tam tahıllı ürünler ve iyi yağlardan oluşacak şekilde düzenleyin. Mesela yulaf, fındık, ceviz ya da bulgurlu salata gibi yiyecekler tüketin. Bu sayede bel çevrenizin incelmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Kendinize bir diyet planı hazırlayın. Hangi öğünlerde ne kadar meyve ve sebze tüketeceğinize karar verir öğünlerinize ekleyin.
  3. Vücudunuzdaki kas kitlesini arttırmak için protein bakımından zengin gıdalar tüketmelisiniz. Hemen her öğünde protein almak hem tok kalmanızı hem de kaslarınızın büyümesini sağlar. Kahvaltıda mutlaka yumurta yemeye çalışın. Yoğurt ve süt tüketiminizi arttırarak protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  4. Bol bol salata yemeye çalışın. Tabii ki içine çok fazla yağ ve salata sosu eklememelisiniz. Salatanızı bol yeşil yapraklı sebzelerden yapmaya gayret edin.
  5. Artık herkes biliyor ki kahvaltı günün en önemli öğünü. Sabah uyandığınızda yapmazsanız metabolizmanız yavaş çalışır.

Bir diyetisyene başvurarak size özel hazırlayacağı diyet listesini uygulamak motive olmanıza yardımcı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK