Ombre Saç Nedir? Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin?

Ombre Saç Nedir?
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

231
0
PAYLAŞ
Ombre Saç Nedir?
Ombre Saç Nedir?

Hanımefendiler her daim güzellik ile betimlenen ve güzellik ile bütünleşen, bu yönleri ile şiirlere destanlara mevzu olan bireylerdir. İç güzelliği kadar dış güzelliğine de oldukca dikkat eden hanımefendilerin, kişisel bakımlarında en ehemmiyet verdikleri iki husus emsalsiz ki cilt ve saç bakımı olmaktadır.

Birçok hanım bütçesinin belirli bir kısmını ne olursa olsun kişisel bakıma ayırır. Bilhassa de saçları üstünde oldukca dikkat eden bayanlar bu aşamada daha iyisinin olması adına her daim talep etmiş, sektör de bu öğrenci daima en iyi şekilde yanıt vermeye çalışmıştır. Bunun akabinde güzellik merkezleri yaygınlaşmış ve işinin ehli uzmanlar yetişmiş, bayanları daha da güzelleştirebilmek adına yeniliklerin öncüsü olmuştur.

Saç bakımı bir kadının eğer olmazsa olmaz rutinidir. Her hanım kendi saç ve cilt bakımına nazaran ürünler seçer ve kullanır. Teknolojiyle beraber ortaya çıkan, bilhassa çalışan hanımefendilerin işini oldukça kolaylaştıran ısıl işlemli saç şekillendiriciler de hanımefendilerin saç bakım ürünü seçimlerinde etkilidir. Bir öteki unsur ise saçın naturel ya da boyanmış olmasıyla ilgilidir.

Fazlaca çeşitli saç boyaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları krem yapıda ve kalıcı olabilen boyalar, jel yapılı renk açıcılar, geçici olan saç tebeşirleridir. Krem yapılı saç boyaları renk skalası oldukca geniş ürünlerdir. İçeriğine nazaran naturel ya da kimyasal içerikli, kalıcı ya da birkaç günlük olabilir.

Güzellik uzmanları saçı boyayacakları renge kişinin ten rengine ve cildinin alt tonuna bakarak karar verirler. Esmer kişiler için uygun olan renkler sarışınlar için, sıcak alt tonlu kişiler için uygun olan renkler soğuk alt tonlu kişiler için uygun olmayabilir. Bunun yanında bir de değişik boyama stilleri vardır. Saç tamamen boyanacağı benzer biçimde tutam tutam da boyanabilir. En popüler saç boyama stillerinden biri de ombredir.

Ombre, Fransızca’da gölge anlama gelir. Fakat vatanımızda ombre ve gölgelendirme değişik kavramlardır. Gölgelendirme saçın tamamına, ombre ise yalnız uçlara uygulanır. Renk olarak naturel tonların yanında pembe, mor, yeşil, gri tonları da tercih edilmektedir. Eskiden oldukca daha zıt renklerle, mesela siyah saça sarı ombre, yapılmasına karşın günümüzde doğallığa dönüşün başlamasından dolayı daha naturel tonlarda ve yumuşak geçişli ombreler tercih edilmektedir. Ombrenin en mühim özelliği naturel geçişlerin sağlanarak yapılması, koyu rengin bittiği açık rengin başladığı kısımların anlaşılmıyor olmasıdır. Bu işlemi yaptırmak isteyen hanımefendilerin, tenine ve yaşına uygun kusursuz ombreler için, ne olursa olsun ustalaşmış ellerden yardım almaları önerilmektedir.

Kaynakça:
rengarenksaclar.com/1287/ombre-sac-nedir-nasil-yapilir-tarifi/

Yazar: Gökçe Eli açık

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıhhat Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK