PRP Saç Tedavisi İle Saç Dökülmesine Hayır Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

PRP Saç Tedavisi İle Saç Dökülmesine Hayır
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

2346
1
PAYLAŞ
PRP saç tedavisi hakkında bilgi

Reviewed by:
Rating:
5
On 7 Eylül 2016
Last modified:7 Eylül 2016

Summary:

PRP saç tedavisi hakkında detaylı bilgi mi arıyorsunuz? O halde bu inceleme yazısı tam da size göre. Okuduktan sonra yorum yazmayı unutmayın!

Sağlıklı saç kökleri, doğru beslenme, sigarasız-alkolsüz bir yaşam ve tabi biraz da genetik faktörlere bağlıdır. Saç köklerini besleyen kılcal damarların doğru bir şekilde beslenmemesi, saç dökülmesinin başlıca sebeplerindendir. Zaman içerisinde tükettiğiniz zararlı alışkanlıklar ve gereksiz kozmetik ürünler (aşırı jöle, kimyasal spreyler ve doğal olmayan şampuanlar) saçlarınızın dökülmesine yol açacaktır.

PRP saç tedavisi, zaman içerisinde olumsuz koşullar nedeniyle oluşan saç köklerinde oluşan bu bozuk yapının, kişinin kendi kanında yer alan onarıcı ve yapıcı malzemelerin mezoterapi ve napaj yöntemi ile onarılmasına verilen isimdir.

PRP Saç Tedavisi, Saç Dökülmesini Durduruyor mu?

PRP Tedavisi öncesi ve sonrası
PRP Tedavisi öncesi ve sonrası

Bu sorunun cevabı ne yazık ki hayır… Ancak saç dökülmesi süresi bu tedavi yapılmazsa ortalama 2 sene sürecekse eğer, bu tedavi yapıldıktan sonra 8-10 sene hatta bazen 15 seneye kadar uzayabilmektedir. Bu da sizin için kabul edilebilir bir süre olabilir.

PRP Saç Tedavisi Seans Sayısı Ne Kadar?

Prp saç tedavisi seans sayısı ortalama 3 veya 6 seans aralığındadır. Seans aralıkları, kişinin saçındaki bozukluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Önemli olan hastanın mutlu ve memnun bir sonuç ile tedaviyi sonlandırmasıdır.

PRP Saç Tedavisi Nerelerde Uygulanıyor?

Araştırmalarımıza göre bu tedaviyi en iyi 4-5 kurum veya kişi gerçekleştirmektedir. Bu kurumlar veya kişiler aşağıdaki gibidir:

  1. Esteworld
  2. Dermatolog Dr. Hande Ulusal
  3. Dermaclean
  4. Meltem Hastanesi
  5. Dr. Kerem Baykal

PRP Saç Tedavisi Ortalama Ne Kadar Fiyata?

Bu tedavinin bir seansının fiyat aralığı ortalama 500-800 TL arasdır. Eğer 4 veya 5 seanslık bir tedavi süreci gerçekleşecekse bunun size maliyeti ortalama 3000 TL‘yi bulabilir. Bu fiyat, tedaviyi yapan kuruma veya kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Unutmayın ki saçlarınız çok kıymetli. Saçlarınızı doğal şampuanlarla yıkarsanız ve gereksiz kozmetik ürünlerden uzak tutarsanız, sağlıklı saçlara sürekli sahip olabilirsiniz. Ayrıca zararlı alışkanlıklardan da uzak durmalısınız. Bir sonraki sağlık dolu yazımızda görüşmek üzere. Yorum yazmayı unutmayın!

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK