Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

987
0
PAYLAŞ
Saç Ekimi Hakkında Faydalı Bilgiler

Saç dökülmesi günümüzde özellikle erkekleri olmak üzere herkesi etkileyen bir problem. Kadınlarda çeşitli sebeplerle görülebilen saç dökülmesi bilhassa erkeklerde görülen genetik sebeplere bağlıdır. Saç dökülmesi yoğun olan kişilerin eski görünümlerine kavuşabilmeleri için başvurabilecekleri tek yöntem saç ekimidir. Saç ekimini kıl köklerinin nakli olarak tanımlamak mümkündür. Saçların yoğun olduğu bölgelerden alınan saç kökleri daha seyrek olan bölgelere ekilmesi işlemi saç ekimi olarak adlandırılmaktadır. Doğal ve sağlıklı sonuçlar verdiği için saç ekimi operasyonu oldukça rağbet gören bir operasyondur. Gün geçtikçe gelişen saç ekimi teknikleri sayesinde saçları dökülen kişiler sorunlarına kesin bir çözüm bulabilmektedir. Doğru yapıldığı takdirde çok başarılı sonuçlar veren saç ekimi günümüzde hem daha doğal hem de daha iyi kozmetik sonuçlar veren tekniklerle uygulanmaktadır.

saç ekimi ve saç ekimi fiyatları
saç ekimi ve saç ekimi fiyatları

Yoğun bir şekilde saç dökülmesi yaşayanların eski görünümlerine kavuşmak için uygulatabilecekleri en iyi yöntem saç ekimidir. Doğal bir görüntü yarattığı için oldukça tercih edilen bir işlem olan saç ekiminin fiyatları da sık sık merak konusu olmaktadır. Saç ekiminin fiyatının belirlenmesindeki en önemli unsur saç ekimi için kişiye ne kadar emek harcanacağıdır. Ayrıca saç ekimi fiyatları işlemin gerçekleştirileceği merkeze ve operasyonu yapacak doktora göre de değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekimi fiyatlarında belirleyici olan bir diğer öğe de kullanılacak olan tekniktir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde FUE, PRP ve FUT teknikleri uygulanmaktadır. (PRP Tekniği hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!) Günümüzde FUE tekniği birincil yöntem olarak kabul edilmektedir. Ekilecek olan kök miktarının sayısı arttıkça fiyatta artış göstermektedir. Bazı kişilerde 1500 graft yeterli olur iken bazı kişilerde ise bu oran 2000-2500’e kadar çıkabilmektedir. Kış aylarında saç ekimi operasyonlarına talep azaldığı için indirim yapılabilmektedir. Saç ekimini gerçekleştiren ekipteki personel sayısı arttıkça operasyonun fiyatı da artmaktadır. Saç ekimi aşamaları ve saç ekimi fiyatları ile ilgili detaylı araştırma yapılmalı ve güvenilir bir merkez tercih edilmelidir.

Saç ekimi operasyonunun başarılı olması, operasyonu gerçekleştiren hekimin uzmanlığı ve tecrübesinin yanı sıra kullanılan teknik malzemenin kalitesine de bağlıdır. Doğal görünümlü bir saç çizgisi oluşturmak kolay bir işlem olmadığından operasyonun Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izni almış ve gerekli şartları sağlayabilen plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kötü yapılmış bir operasyonun istenmeyen kalıcı sonuçları olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK