Tüp Bebek Transfer Sonrası Tutunma Belirtileri Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Tüp Bebek Transfer Sonrası Tutunma Belirtileri
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

3080
0
PAYLAŞ
Tüp Bebek Transfer Sonrası Tutunma Belirtileri

Reviewed by:
Rating:
5
On 8 Eylül 2016
Last modified:8 Eylül 2016

Summary:

Sağlık Pasajı.com olarak bu yazımızda size tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri hakkında bilgiler verdik. Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Bebeği olmayan anne adayları için en etkili çözüm hiç kuşkusuz tüp bebek yöntemidir. Bu yöntem ile tıbbın en son imkanlarından faydalanan anne ve baba adayları, her ne kadar doğal olmayan yöntemler olsa da çocuk sahibi olabilmektedirler. Tüp bebek tedavisi sonrası laboratuar şartlarında zigot haline gelen bebek adayının anne rahmine doğru bir şekilde yerleşmesi ve büyümesi çok önemlidir. Yani tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri gösteren zigot şeklindeki bebek, kazasız belasız anne rahminde ortalama 9 ay 10 gün boyunca kalabilirse doğum işlemi büyük ihtimalle gerçekleşecek demektir.

Bu konuda Kur’an da yer alan bir ayet var. Bunu paylaşmadan edemezdik. Okumanızı tavsiye ederiz:

O, insanı bir alak’tan (asılıp tutunan bir kan pıhtısı) yarattı. (Alak Suresi 2. Ayet)

Tüp Bebek Transfer Sonrası Tutunma Belirtileri

Kasık Ağrısı

Kasık Ağrısı
Kasık Ağrısı

Tüp bebek transfer sonrası belirti olarak kasıklarda ağrı meydana gelir. Adet ağrılarına benzer ağrılardır ancak ara ara gerçekleşecektir.

Göğüslerde Şişkinlik

Göğüslerde Şişkinlik
Göğüslerde Şişkinlik

Tüp bebek transfer sonrası belirti olarak göğüslerde şişkinlik meydana gelir. Endişe etmeyin. Gayet doğal bir belirtidir bu.

İdrarda Koyulaşma

İdrarda Koyulaşma
İdrarda Koyulaşma

İdrarda koyulaşma, embriyonun tutunma belirtisi olarak bilinir. Pek alakalı bir durum gibi görünmeyebilir ancak belirtilerden birisi de bu.

Kahverengi Kanama

Kahverengi Kanama
Kahverengi Kanama

Eğer adet kanamanız kahverengi bir biçimde gerçekleşiyorsa, sevinebilirsiniz. Tabi her zaman doktorunuza danışarak durum değerlendirmenizi sağlayın.

Sonuç olarak tüp bebek transfer sonrası belirtileri olarak başlıca bu 4 belirtiye şahit olduysanız, zil takıp oynayabilirsiniz 🙂 Bir sonraki sağlık dolu paylaşımımızda görüşmek üzere. Yorum yazmayı unutmayın 🙂

BİR CEVAP BIRAK