Varikosel Ameliyatı Sonrası Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin?

Varikosel Ameliyatı Sonrası
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

1754
0
PAYLAŞ

Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki birçok erkeğin merak ettiği bir konudur. Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki ile herhangi bir sorun yaşanmaz. Ayrıca Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki kurmak için hastanın beklemesine de genel olarak ihtiyaç yoktur çünkü operasyon cinsel aktivite sistemleri ile ilgili değildir. Ancak operasyon bittikten sonra çoğu hekim hastasına, Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki için en azından 1-2 gün beklemesini tavsiye etmektedir. Operasyon şayet göbek bölgesinden ya da lazer ile değil de kasık bölgesinden yapılmışsa, Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki kurarken, bu bölgenin fazla zorlanmamasında fayda vardır.

Varikosel Nedir? Tıkla Öğren!

Varikosel ameliyatı sonrası gebelik ihtimali tamamen erkeğin vücuduna bağlıdır. Şayet Varikosel öncesinde erkeğin sperm hücrelerinde bir sorun yoksa, gebelik şansında da bir azalma olmayacaktır. Varikosel ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda da büyük bir endişe içerisine girilmemelidir. Varikosel ameliyatı sonrası ağrı hissedilmemesi için çok fazla ayakta kalınmaması ve ağır yük kaldırılmaması yeterli olacaktır. Varikosel ameliyatı sonrası yapılması gerekenler hastanın sadece 1-2 gün kendini yoracak fiziksel aktivitelerde bulunmaması ve ağır kaldırmamasından ibarettir.

Varikoselin Neden Oluşur? Tıkla Öğren

Varikosel ameliyatı sonrası şişkinlik ya da sürekli devam eden bir testis ağrısı varsa, hastanın vakit kaybetmeden operasyonu yapan hekime başvurması gerekir. Müdahale sonrası oluşan bu komplikasyonlar testiste yolunda gitmeyen bir şey olduğunun habercisi olabileceğinden, kişinin hekim kontrolünden geçmesi gerekebilir. Ayrıca bazı durumlarda oluşan ağrı, Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki için hastanın çok acele ederek aynı gün kendini zorlaması neticesinde de görülebilmektedir.

Varikosel Ameliyatı Hakkında Bilgi? Tıkla Öğren!

Varikosel sorunu çok büyük bir oranda erkeklerin testislerindeki şişkinliğin ve ağrıların tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Ayrıca 50 yaşın üzerindeki birçok hastada görülen Varikosel sorununda hekim, hastanın herhangi bir tedaviye ihtiyacı olmadığına dahi karar verebilmektedir. Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişki, sosyal hayat, yürüme ya da fiziksel aktiviteler ile herhangi bir kısıtlamaya gerek yoktur ve operasyon hekimin tecrübesine göre çok kısa bir süre zarfında tamamlanmaktadır. Ayrıca Varikosel ameliyatı fiyatı konusunda da endişe edilmesine gerek yoktur çünkü sosyal sigorta kurumları tedaviyi karşılamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK