Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nedir? Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nedir?
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

617
0
PAYLAŞ
Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nedir?
Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nedir?

Dönem dönem ya da sürekli olarak hepimiz bitkinlikten yakınma eder. Çoğu zaman oldukça fazla stres, oldukça yoğun bir iş temposu, yaşam içinde bilhassa gün içinde bitmek bilmeyen koşuşturmaca şeklinde nedenlerden dolayı kendinizi bitkin hissedebilirsiniz. Kimi zaman tüm bu tarz şeyleri yapmasanız bile bitkin hissettiğiniz olur. Mevsimsel yorgunluklar da birçok insanoğlunun yakınma etmiş olduğu durumlardandır. Mesela bahar aylarında bazı insanoğlu sabah bitkin uyandıklarından, hiçbir yorucu etkinlik yapmamalarına karşın kendilerini bitkin hissettiklerinden bahsederler. Bu bitkinlik sebebiyle insanoğlunun enerjisi düşer ve hiçbir iş yapmak istemez. Bu durum insanoğlunun tüm yaşamını, günlük rutin işlerini negatif etkilediği için uzmanlar bitkinlikten kurtulma yollarının bitkilerde olduğu ifade etmişlerdir. Peki yorgunluğa iyi gelen bitkiler nedir? Bazı nebat çayları yorgunluğa iyi gelmektedir.

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?
Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nedir?

Yeşil çay: Sıhhatli nebat çayları içinde en oldukça bilinenlerden olan yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir. Bilhassa bahar yorgunluğu durumuna oldukça iyi geldiği bilinmektedir. En iyi ve en etkili sağlık içeceği diyebileceğimiz yeşil çay bahar yorgunluğu hissedenler için günde iki kahve kupası kadar tüketilmelidir.

  • Melisa çayı: Melisa çayı bilhassa baharda bozulan uyku düzenleri için birebir yarar elde eden bir çaydır. Antiseptik özelliği vardır ve mideyi rahatlatıp hazmı basitleştirir. Melisa çayı günde iki kupa tüketildiği vakit oldukça etkilidir.
  • Papatya: Çoğu zaman sakinleştirici özelliği ile malum papatya çayı bununla beraber sindirim sıkıntılarına da iyi gelmektedir. Günde bir kupa tüketildiği vakit bahar yorgunluğuna da iyi gelmektedir.
  • Ihlamur: Günde bir ya da iki kupa tüketeceğiniz ıhlamur bitkisi bağ ağrısına ve hazımsızlığa iyi gelmektedir.

Nebat çaylarının haricinde insana pozitif enerji yükleyen bazı bitkiler de vardır. Bunların içinde arı poleni, meyan kökü, ginseng, üzüm çekirdeği, keten tohumu ve ceviz en oldukça bilinenleridir. Bu bitkilerin yanı sıra yorgunluğa iyi gelen besinler de bulunmaktadır. Enerji verecek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak olan bu besinler ise fasulye, elma, muz, gün kurusu, kuru siyah üzüm, bezelye ve bakladır. Yorgunluğa iyi gelen bitkiler nedir? Sorusunun görüldüğü şeklinde oldukça varlıklı bir cevabı bulunmakta. Bunların arasından bir ya da birkaçını seçip tüketebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sağlık Pasajı.com tarafınca BilgiUstam.com referans alınarak derlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK