6 Maddede En Etkili Zayıflama Hareketleri Değerlendirme 0 defa değerlendirildi 0 değerlendirme Kaç Puan Verirsin? ...

6 Maddede En Etkili Zayıflama Hareketleri
  • Değerlendirme
  • defa değerlendirildi

  • 0 değerlendirme
    • Kaç Puan Verirsin?

1662
1
PAYLAŞ
6 Maddede En Etkili Zayıflama Hareketleri

Reviewed by:
Rating:
5
On 6 Eylül 2016
Last modified:15 Eylül 2016

Summary:

Zayıflama konusunda zorlanıyorsanız, bu yazı tam size göre. Bu yazıda size %%title%% ni anlattık.

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflamak için zayıflama hareketlerini öğrenmek şart. Aksi takdirde sadece diyet yaparak zayıflamak daha zor ve daha uzun süreli olacaktır. Genelde kilo sorunu olan insanların spora yönelmelerinin sebebi şüphesiz fazla yağların vermiş olduğu rahatsız görünümdür. Fazla yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilmeniz için sizlere en etkili zayıflama hareketlerini anlatacağız. Bu hareketleri düzenliği yaptığınızda sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıfladığınızı göreceksiniz. Dengeli bir şekilde zayıflamak için göbek, basen, kalça ve göğüs bölgelerini çalıştıran hareketleri daha çok yapmalısınız. Yapacağınız egzersiz hareketlerini doğru bir şekilde yaparsanız vücudunuzdaki ektinin artmasını sağlarsanız. Bu yüzden zayıflama hareketlerini en doğru şekilde uygulamalısınız. Zayıflama egzersizlerini gün içerisinde belli saatlerde düzenli olarak yapın. Eğer düzenli olarak istikrarlı bir şekilde bu hareketleri yaparsanız daha fazla verim alırsınız. Şimdi sizlere anlatacağım zayıflama hareketlerinden sizin için en uygun olanı belirleyin ve düzenli bir şekilde egzersizlere başlayın.

Not: Bölgesel olarak çalışarak vücudunuzdaki yağları daha hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

1 – Basen ve Çevresindeki Yağları Eriten Zayıflama Hareketleri :

Basen ve Çevresindeki Yağları Eritmek
Basen ve Çevresindeki Yağları Eritmek

Bu hareketi 15 dakika boyunca yapmalısınız. Öncelikle bir yastığa ihtiyacınız olacak. Yastığı düz bir zemine koyun ve bel boşluğunuzu yastığa getirerek sırt üstü uzanın. Sırt üstü yattıktan sonra önce sağ sonra sol bacağınızı karnınıza değecek kadar çekin ve bırakın. Bu zayıflama hareketini setler halinde düzenli olarak yaparsanız basen bölgesinde oluşan yağları azaltacak ve bu bölgelerin sıkılaşmasını sağlayacaksınız.

2 – Göbek ve Bel Bölgesindeki Yağları Eriten Zayıflama Hareketleri

Göbek ve Bel Bölgesindeki Yağları Eritmek
Göbek ve Bel Bölgesindeki Yağları Eritmek

Bir oklava veya benzeri bir sopayı ensenize yatay olacak şekilde yerleştirin ve iki ucunu da iki elinizle tutarak sağa ve sola doğru 15 dakika boyunca dik bir şekilde durarak oklavayla beraber dönün. Bu hareket göbek ve belinizdeki yağları eritirken aynı zamanda kol kaslarınızın da çalışmasını sağlar. Bu hareket sayesinde fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

3 – Yüzerek Yağları Eritin :

Yüzerek Kolay Bir Şekilde Zayıflayın
Yüzerek Kolay Bir Şekilde Zayıflayın

Yüzerken 1 den fazla bölgenizin çalışmasıyla 1 saat içinde tam 800 kalori vermek mümkün. Uzmanlar yaz aylarında zayıflamak isteyenlerin yüzmelerini öneriyorlar.

4 – Dans Ederek Yağları Eritin ve Zayıflayın :

Dans Ederek Zayıflayın
Dans Ederek Zayıflayın

Dans edip eğlenirken kilo verebilirsiniz. 1 saat dans ederek yaklaşık 700 kalori verebilirsiniz.

5 – Bisiklet Sürerek Yağları Eritin ve Zayıflayın :

Bisiklet Sürerek Zayıflayın
Bisiklet Sürerek Zayıflayın

Bisiklete hepimiz çocukken binmişizdir. Şimdi çocukluğumuza dönme zamanı geldi. Bisiklet sürerek 1 saat içinde yaklaşık 1000 kalori verebilirsiniz. Bisikleti tempolu bir şekilde sürün bu sayede daha fazla efor harcamış ve daha fazla verim almış olursunuz. Düzenli ve tempolu bir şekilde bisiklet sürerek sıkı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

6 – Yürüyüş Yaparak Zayıflayın :

Yürüyüş Yaparak Zayıflayın
Yürüyüş Yaparak Zayıflayın

Günde yarım saat tempolu yürüyüş yapın. Gün geçtikçe bu zamanı arttırabilir ve 1 saat kadar yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş yapmak en etkili ve en sağlıklı zayıflama hareketidir. Yürüyüş vücut kaslarınızın hemen hemen hepsinin sıkılaşmasını ve sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Aynı zamanda yürüyüş kalbe de yararlı olduğundan her yaştan insana önerilir.

Sağlık Pasajı.com sitesi olarak bahsettiğimiz bu hareketleri düzenli bir şekilde yaparsanız vücudunuz üzerindeki etkiyi göreceksiniz. Bu egzersizleri yaparken beslenmenize ve kalorinize dikkat etmelisiniz. Zayıflama hareketlerini yaparken daha fazla su içmeli ve kalorili yiyeceklerden uzak durmaya dikkat edin. Bir sonraki faydalı makalemizde görüşmek üzere. Yorum yazmayı unutmayın lütfen…

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK